חיפוש
  • אחינועם לב זמיר

הומאופתיה קלאסית

"אידיאל הריפוי הגבוה הינו השבת הבריאות או הסרת החולי , באופן המהיר ביותר, העדין ביותר, בקביעות ובדרך שאינה מזיקה." (organon of medicine 6th edition)


ההומאופתיה הקלאסית הינה שיטת טיפול הוליסטית אשר עקרונותיה נתגלו במאה ה-18 על ידי רופא בשם סמואל הנמאן. בבסיס התפיסה ההומאופתית קיימת ההנחה שהגוף מרפא את עצמו, ושתפקידנו כמרפאים הוא לעורר את כח הריפוי הטבעי, אשר הינו אחד מתפקודיו של כח החיים .


בהומאופתיה הקלאסית אנחנו מחפשים מרפא לאדם השלם, כאינדיבידואל. הישות אותה אנחנו רוצים לרפא הינה האדם ולא המחלה. כהומאופתים ניקח בחשבון את התמונה המלאה והייחודית הבאה לידי ביטוי אצל כל מטופל , תמונה זו תהיה מורכבת ממכלול חייו של האדם יחד עם תמונת הסימפטומים המקיפה.


בבואנו למצוא תרופה הומאופתית נתבסס על מספר עקרונות:

העקרון הראשון הינו עקרון הדומה מרפא דומה , שמשמעותו היא, שתופעות היכולות להיווצר בלקיחת תרופה מסוימת ע"י אדם בריא, יוכלו להרפא ע"י אותה תרופה.

התרופות ההומאופתיות נלקחות ממקורות שונים, ממלכת הצמחים, המינרלים, בע"ח, רקמות, הפרשות,קרינה ממקורות שונים…


העקרון הבא הוא המאפשר לנו להכיר את אופיה ואת יכולות הריפוי של התרופה, הפרובינג. זהו תהליך בו התרופה ניתנת לקבוצת מתנדבים בריאים, מתוך תהליך זה עולה ונאספת בפירוט מקסימלי , התמונה של הסימפטומים אשר ביכולתה של התרופה לייצר .


העקרון הבא הינו עקרון המנה המזערית- בכל מתן רמדי, נבחר במתן המנה המזערית ביותר על מנת לעורר את האורגניזם לתהליכי הבראה וריפוי. הנמן גילה שבדילול וניעור אנו משחררים את הפוטנציאל האנרגטי של החומר ומאפשרים לכוחות הריפוי הטמונים בו לפעול ללא הרעילות הקיימת בחומר המקורי ובכך למנוע תופעות לוואי. בפעולה זו אנו גם מאפשרים התאמה בין גובה התדר האנרגטי של החומר המשמש כתרופה לבין הרובד האנרגטי בו למעשה מתקיימת המחלה.


המשימה העומדת בפני ההומאופת היא להבין את הייחודויות של המטופל במלואה ובמדויק , כך שיוכל לבחור עבור המטופל את הרמדי המתאימה ביותר.


ללא התערבות וריפוי מהלך המחלה , אשר לעיתים קרובות מלווה אותנו עוד מהיותנו ברחם, יש ונישא אותה עימנו עד יומנו האחרון בסימפטומים וביטויים אשר יוסיפו ויתפתחו במהלך חיינו. ילדים אשר מטופלים בהומאופתיה ואפילו תינוקות אשר אימותיהן טופלו עוד במהלך ההריון, גדלים להיות מבוגרים בריאים יותר, כבר בשלבים ראשוניים כל כך של חייהם הירושה שהביאו עימם לחיים אלו פוגשת את הריפוי ההומאופתי אשר תומך ומוביל את חייהם להיות חיים בריאים בכל רבדי הקיום. הפיסי, הרגשי והרוחני.


ישנם אמצעים רבים להקלת ושיכוך הסבל, אך ללא ריפוי אמיתי ועמוק לא נביא לשינוי אשר יוכל להסיט את מסלול חיינו אל הבריאות.


לעיתים במהלך הטיפול ההומאופתי נראה הופעה חוזרת של ביטויים מהעבר. כאשר מצב כזה מתרחש, אנו יודעים שלא רק בהווה נעשה השינוי אלא גם במקורו בעבר וכתוצאה מזה נוכל לצפות גם לעתיד בריא יותר.

16 צפיות0תגובות

052-955-1870

  • Facebook - Grey Circle

ארבע אמהות, אורוות האמנים,

פרדס חנה כרכור

©2019 מרחב לריפוי - אחינועם לב זמיר.